Forum Supportu Strona Główna Forum Supportu
czo.pl/wxv.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Logowanie
Autor Wiadomość
Daisy7 

Wpisz dowolną liczbę: 7
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 94
Wysłany: 2016-04-30, 19:53   Logowanie
  


Hej :)
Mam taki drobny problemik na forum. W sumie nic poważnego, ale lekko irytuje. Chodzi o logowanie:
- Po pierwsze, system często nie chce zalogować za pierwszym razem na forum i wraca na stronę główną (jako niezalogowany), skąd trzeba zalogować się ponownie i dopiero wtedy wchodzi dobrze. Jest to przede wszystkim irytujące na telefonach, gdzie internet nie śmiga tak jak na komputerze.
- Po drugie, czasem jak się korzysta jako zalogowany i przypadkiem zamknie kartę z forum, po otworzeniu jej od razu na nowo jest się już wylogowanym. Podobnie też jest w przypadku kliknięcia na forum w jakiś odnośnik prowadzący do innego wątku. Po jego otworzeniu też czasem wylogowuje.
- I po trzecie, na konsoli w ogóle nie chciało zalogować użytkownika na forum. Za każdym razem, kiedy wpisał dane i klikał "zaloguj", wracało go na stronę główną jak opisałam przy pierwszym myślniku. Nie pokazuje się żadna informacja o złym haśle czy loginie.

Przy okazji zapytam jeszcze o jedną rzecz. Czy na domenie wxv często zdarzają się różnego rodzaju błędy? Tak jak wczorajszy "fatal error", o którym pisał Shilon, czy "ta witryna jest nieosiągalna", co pokazywało się we wtorek i tutaj pisała o tym Justyna. Co prawda obydwa błędy nie trwały dłużej niż godzinę, ale jeśli wyświetlają się co kilka dni, to jest to dosyć irytujące. Zwłaszcza, że właśnie z powodu takich irytujących usterek zmienialiśmy wcześniejszy hosting, więc jesteśmy na nie mocno wyczuleni ;]
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2016-04-30, 20:57   
  


Daisy7, co do wylogowywania to wyczysc tabele sesji poprzez panel wxv.pl i podczas logowania nie zaznaczaj autologowania. Powinno pomoc.

Co do drugiego i trzeciego problemu topewnid kwestia przegladarki. Jakich uzywasz?

A co do bledow to jest to tylko skrypt i serwer i niestety czasami technologia zawodzi. Obecnie problem zosytal juz zlokalizowany i wyeliminowany a wiec powinno by c juz ok.
 
     
Daisy7 

Wpisz dowolną liczbę: 7
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 94
Wysłany: 2016-05-01, 09:18   
  


Wyczyszczenie tabeli sesji jest bezpieczne, tak? To znaczy nie usuną się żadne posty, wątki, użytkownicy itd.?

Ja używam mozilli, inni moi użytkownicy, którzy się skarżyli, też jej albo google chrome.

Tak, jest już okey. Pytałam tak bardziej ogólnie i na przyszłość ;)
 
     
eloelo300

Wpisz dowolną liczbę: 34
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 336
Wysłany: 2016-05-01, 09:19   
  


Wyczyszczenie sesji to tak jakby wyczyszczenie używania, czy coś.
 
     
Daisy7 

Wpisz dowolną liczbę: 7
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 94
Wysłany: 2016-05-01, 10:03   
  


Wyczyszczenie używania. Hmm... jak mam to rozumieć? xD
 
     
Daisy7 

Wpisz dowolną liczbę: 7
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 94
Wysłany: 2016-05-07, 10:22   
  


Halo, czy ktoś tu o mnie pamięta? ;D Pytałam, co się kryję pod tajemniczą nazwą "wyczyszczenie używania".
I przy okazji interesuje mnie odpowiedź na pytanie Mary, które kilka dni temu zadała w ostatnim poście tego wątku.
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2016-05-07, 10:41   
  


Daisy7, tak czyszczenie tabel sesji jest bezpieczne... ;)
 
     
Daisy7 

Wpisz dowolną liczbę: 7
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 94
Wysłany: 2016-05-08, 21:43   
  


Tabele sesji wyczyszczone i nadal bez zmian.
I nadal jest problem z tym wylogowywaniem, bo np. dzisiaj nasza użytkowniczka kilka razy z rzędu jak wchodziła ze strony głównej (gdzie była zalogowana) do jednego z działów, to ją wylogowywało. Dzieje się tak na przeglądarce mobilnej IE11 oraz mozilli firefox na komputerze stacjonarnym.
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2016-05-08, 22:04   
  


Daisy7, podaj mi ID tego użytkownika.
 
     
Daisy7 

Wpisz dowolną liczbę: 7
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 94
Wysłany: 2016-05-08, 22:31   
  


ID: 4
I ja też na swoim koncie mam coś takiego, że na urządzeniu mobilnym, kiedy jestem zalogowana i otworzę dział w nowej karcie, jestem na tej karcie już jako gość (wylogowuje mnie).
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2016-05-08, 23:10   
  


Daisy7, a czy użytkowniczka na pewno nie klika autologowania bo widzę zdublowany klucz sesji?
 
     
Daisy7 

Wpisz dowolną liczbę: 7
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 94
Wysłany: 2016-05-09, 06:24   
  


Ano klikała. Jak to teraz odkręcić?
I czy dałoby się jakoś usunąć/wyłączyć ten guzik autologowania, żeby ludzie na przyszłość go nie zaznaczali?
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2016-05-09, 07:41   
  


Daisy7,
Mich@ł napisał/a:
Daisy7, co do wylogowywania to wyczysc tabele sesji poprzez panel wxv.pl i podczas logowania nie zaznaczaj autologowania. Powinno pomoc.

;)

Co do usunięcia autologowania to powiem szczerze że nie pamiętam czy dało się to wyłączyć z poziomu PA.

Ale może faktycznie pomyślimy nad jego likwidacją lub ew zrobieniem możliwości wyłączenia poprzez PA. Pomyślę nad tym, a na chwil obecną po prostu niech nie używa tej funkcji. Ona ogólnie działa jednak prz niektórych użytkownikach są właśnie takie "cyrki".
 
     
Daisy7 

Wpisz dowolną liczbę: 7
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 94
Wysłany: 2016-05-09, 13:41   
  


Ach, czyli mam zrobić to samo co wtedy, okey.

Napisze w ogłoszeniach informację, by użytkownicy nie zaznaczali opcji autologowania, ale rzeczywiście byłoby miło, gdyby dało się tą opcję usunąć chociażby poprzez PA, bo z tego co kojarzę, nie ma tam aktualnie takiej możliwości (jest tylko z włączeniem/wyłączeniem szybkiej rejestracji).
 
     
Daisy7 

Wpisz dowolną liczbę: 7
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 94
Wysłany: 2016-06-13, 14:47   
  


Chciałam zgłosić, że strasznie kiepsko z tym logowaniem. Niektórych loguje za pierwszy razem, niektórych za drugim, niektórych za dziesiątym, a niektórych w ogóle nie chce zalogować. I nie mówię tu o logowaniu przez internet w konsoli tylko normalnie na komputerach na mozilli, operze czy chormie. Użytkownicy nie zaznaczają też opcji "autologowania", a i tak się psuje. Często też wylogowuje po odświeżeniu forum. Bardzo prosiłabym o naprawienie tego jak najszybciej, bo forum nie może tak działać :/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 8

Reklama

Baza przepisów kulinarnych
System reklamy Test