Forum Supportu Strona Główna Forum Supportu
czo.pl/wxv.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SQL Error : 1054 Unknown column 'p.post_start_time' in 'fiel
Autor Wiadomość
Lisq 

Wpisz dowolną liczbę: 4
Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 7
Wysłany: 2014-08-20, 01:11   SQL Error : 1054 Unknown column 'p.post_start_time' in 'fiel
  


Witam, na moim forum nagle wystąpił dziwny błąd i nie mogę wejść do żadnego tematu!

Kod:
Could not obtain post/user information.

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 'p.post_start_time' in 'field list'

SELECT p.post_id, p.post_time, p.post_start_time, p.enable_sig, p.enable_html, p.enable_smilies, p.post_edit_count, p.post_edit_time, p.post_username, p.post_approve, p.poster_delete, p.post_edit_by, p.post_parent, p.post_icon, p.user_agent, p.post_attachment, p.post_expire, u.user_sig_image, u.user_birthday, u.user_from, u.user_regdate, u.user_gender, u.user_aim, u.user_viewaim, u.user_avatar_width, u.user_avatar_height, u.user_id, u.username, u.user_level, u.user_jr, u.user_allowhtml, u.user_posts, u.user_allowsig, u.user_sig, u.user_sig_bbcode_uid, u.user_allowsmile, u.user_avatar_type, u.user_allowavatar, u.user_avatar, u.user_rank, u.user_viewemail, u.user_website, u.user_email, u.can_custom_ranks, u.user_custom_rank, u.user_session_time, u.user_allow_viewonline, pt.post_text, pt.bbcode_uid, pt.post_subject , ph.th_post_id FROM phpbb_posts p LEFT JOIN phpbb_posts_text_history ph ON (ph.th_post_id = p.post_id) LEFT JOIN phpbb_posts_text pt ON (pt.post_id = p.post_id) LEFT JOIN phpbb_users u ON (u.user_id = p.poster_id) WHERE p.topic_id = 27 GROUP by p.post_id ORDER BY p.post_order, p.post_time ASC LIMIT 15, 15

Line : 830
File : viewtopic.php


Ponadto informacje na dole forum o użytkownikach oraz "Statystyki" są w kolumnach, obok siebie, zamiast jedno nad drugim.

Proszę o szybką pomoc!
 
     
Lisq 

Wpisz dowolną liczbę: 4
Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 7
Wysłany: 2014-08-20, 01:13   
  


ps:
Wygląd panelu administracyjnego także się zmienił - z białego zrobił się jasno/ciemnoniebieski
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2014-08-20, 07:26   
  


Lisq, w nocy została wykonana aktualizacja systemu.

Panel administracyjny, został ujednolicony dla wszystkich stylów.
 
     
Lisq 

Wpisz dowolną liczbę: 4
Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 7
Wysłany: 2014-08-20, 10:14   
  


Czy nie da się jakoś wrócić do poprzedniego stylu?
Aktualne pisanie postów jest... brzydkie? Te cztery paski zajmują za dużo miejsca (pasek tylko dla jednej komendy hide ?), rozmiary nie mają polskich znaków i są błędy. A lista użytkowników na dole strony oraz statystyki są idiotycznie postawione równolegle do siebie w pionie, zamiast w poziomie, przez co wszystko wygląda na takie ściśnięcie i niezbyt czytelne...
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2014-08-20, 10:16   
  


Lisq, wrzuć screeny i zaznacz na nich w czym problem... ;)
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2014-08-20, 10:31   
  


Lisq napisał/a:
A lista użytkowników na dole strony oraz statystyki są idiotycznie postawione równolegle do siebie w pionie, zamiast w poziomie, przez co wszystko wygląda na takie ściśnięcie i niezbyt czytelne...

Tak jest w oryginalnym stylu (delikatnie mówiąc, takie widzimisie miał autor stylu) ;) Wcześniej statystyki były ujednolicone dla wszystkich stylów (nie pamiętam z jakiego powodu, pewnie dla wygody ich edycji ;)).
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2014-08-20, 10:34   
  


Lisq napisał/a:
Aktualne pisanie postów jest... brzydkie? Te cztery paski zajmują za dużo miejsca (pasek tylko dla jednej komendy hide ?), rozmiary nie mają polskich znaków i są błędy

Jak dobrze rozumiem chodzi Ci o edytor bbcode pisania postów/tematów? Został zmieniony na inny z uwagi na zwiększenie funkcjonalności forum. Ja go nie projektowałem, tylko autor modyfikacji ;)

Jeżeli chodzi o pasek, na którym jest przycisk hide to jak zakładasz temat to masz na tym pasku również kolorowanie tematu ;) Pasek został dodany ponieważ przy rozdzielnościach około 800px nie było gdzie "upchnąć kolorowania tematu" ;)

Możliwe ze do tego paska zostaną dodane jeszcze pozostałe stare opcję edytora typu ognisty tekst itd. Chociaż nie wiem czy ktoś z tego w ogóle korzysta ;)?
 
     
Lisq 

Wpisz dowolną liczbę: 4
Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 7
Wysłany: 2014-08-20, 11:41   
  


Hej, Mich@ł. No tak się domyślałem, że jakaś aktualizacja musiała być.
Moim zdaniem ten nowy edytor bbcode jest gorszy od starego, zarówno jeśli chodzi o wygląd jak i rozmiary czy użyteczność, no ale nie ważne, skoro to przymusowa zmiana to trudno.

Ale dolna część forum zależy chyba od stylu, prawda? A została zmieniona po waszej aktualizacji.

Jeszcze wczoraj dolna część forum wyglądała tak:

LINK 1

A dzisiaj wygląda tak:

LINK 2

Czy da się jakoś wrócić po starej wersji? Stara wersja trwała przez lata i było dobrze, a teraz to wszystko jest tak zbite i niezbyt przejrzyste...
 
     
Rika 

Wpisz dowolną liczbę: 7
Dołączyła: 07 Mar 2013
Posty: 21
Wysłany: 2014-08-20, 12:44   
  


mi również nie podoba się "bbcode pisania postów/tematów". jest zdecydowanie za duże, nie pasuje do kolorystyki naszego forum plus nie widać wszystkiego, np. tam gdzie jest "wielkość", to trzeba najechać na nie, żeby zobaczyć, co jest napisane, gdyż jest na czarnym tle z czarnymi napisami, a my mamy właśnie czarne tło, co wiadomo, jaki efekt daje :) ogółem ta zmiana jest akurat... na nie ;) (ale to tylko moje skromne zdanie)

nie można również zmienić skórki, co bym nie klikała na stronie już forum, nie w PA, to mam cały czas ten domyślny styl.
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2014-08-20, 12:45   
  


Lisq, niestety wszystkim się nie dogodzi ;) Z nowości w edytorze masz justowanie tekstu, spoiler, dodawanie filmów z YT i trochę innych "bajerów" ;)

Pomyślę, może będzie się go dało jakoś przerobić aby ładniej wyglądał ;)

Lisq napisał/a:
Czy da się jakoś wrócić po starej wersji? Stara wersja trwała przez lata i było dobrze, a teraz to wszystko jest tak zbite i niezbyt przejrzyste...

Zmienione ;)
 
     
Lisq 

Wpisz dowolną liczbę: 4
Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 7
Wysłany: 2014-08-20, 13:31   
  


Mich@ł, "zmienione" - w sensie zmieniłeś nam na stara wersję? Ja nie widzę zmian, nadal jest ta nowa wersja z drugiego screena :<


Co do edytora - a czy nie dałoby się zrobić tak, aby każdy sobie wybierał który edytor chce mieć na swoim forum, stary czy nowy?

Nowe opcje w sumie mogą być, jednak czy nie można zmienić jego koloru na taki, jaki jest forum? Albo też dać wybór administratorom? Bo te niebieskie pasy szpecą grafikę, zwłaszcza, jak jest ich tak dużo. Moim zdaniem najlepszy byłby zwykły kolor biały albo domyślny, taki jak tło forum, aby kolorystycznie się zgrywał z ramkami itp.
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2014-08-20, 13:38   
  


Lisq napisał/a:
Mich@ł, "zmienione" - w sensie zmieniłeś nam na stara wersję? Ja nie widzę zmian, nadal jest ta nowa wersja z drugiego screena :<

Już powinno być ok
Lisq napisał/a:
Co do edytora - a czy nie dałoby się zrobić tak, aby każdy sobie wybierał który edytor chce mieć na swoim forum, stary czy nowy?
Obecnie nie.
Lisq napisał/a:
Nowe opcje w sumie mogą być, jednak czy nie można zmienić jego koloru na taki, jaki jest forum? Albo też dać wybór administratorom? Bo te niebieskie pasy szpecą grafikę, zwłaszcza, jak jest ich tak dużo. Moim zdaniem najlepszy byłby zwykły kolor biały albo domyślny, taki jak tło forum, aby kolorystycznie się zgrywał z ramkami itp.

Wywaliłem kolor tła i powinno być lepiej. Jedynie może być problem przy ciemniejszych stylach.
 
     
Lisq 

Wpisz dowolną liczbę: 4
Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 7
Wysłany: 2014-08-20, 13:40   
  


Dziękuję, już działa! Jesteś super <3
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0.02 sekundy. Zapytań do SQL: 6

Reklama

Baza przepisów kulinarnych
System reklamy Test