Forum Supportu Strona Główna Forum Supportu
czo.pl/wxv.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Awaria bbcode?
Autor Wiadomość
Shilon

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 50
Wysłany: 2016-10-07, 19:50   Awaria bbcode?
  


Od kilku dni zaczęły się dziać dziwne rzeczy. http://www.bythebay.wxv.pl/topics72/5.htm np tu zniknęły linki, albo pojawiają się przy [center] jakieś cyferki i się psuje... skreślenie też na forum texas.wxv.pl wczoraj nie działało.... w postach [url=] wypełnione też znika i pojawia się tylko przy edycji/cytowaniu.


Jakieś zmiany, błędy, coś się dzieje? :D
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2016-10-07, 22:39   
  


Shilon, z tego co widzę "przekreślenie" i "center" już działa poprawnie.

A co do linków to tak, wprowadzane są pewne zmiany a konkretnie linki nie będą "aktywne" dla gości.

Jest to podyktowane główne tym aby zniechęcić spamerów do zakładania kont ;)
 
     
Daisy7 

Wpisz dowolną liczbę: 7
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 94
Wysłany: 2016-10-08, 11:05   
  


Ja w sprawie tych linków. Kiedy będą działały? Bo chciałam wysłać teraz post z odnośnikiem, ale widzę, że nadal nie działa. Za to w starych postach komenda "url" jest sprawna.

I jeszcze mam pytanie odnośnie tego:
@Mich@ł napisał/a:
A co do linków to tak, wprowadzane są pewne zmiany a konkretnie linki nie będą "aktywne" dla gości.

Czy nie dałoby się zrobić tak, by administracja forum mogła sobie sama wybrać, czy chce, by na ich stronie owa opcja była włączona lub nie? Przykładowo na moim forum taka zmiana nie byłaby mile widziana. W samym regulaminie, który czytają goście, jest mnóstwo odnośników i byłoby kiepsko, gdyby dla nich były one nieaktywne :(
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2016-10-08, 11:18   
  


Daisy7, jaki kod dokładnie wstawiasz? (w jakiej postaci są te linki)

Daisy7 napisał/a:
zy nie dałoby się zrobić tak, by administracja forum mogła sobie sama wybrać, czy chce, by na ich stronie owa opcja była włączona lub nie?

Niestety na obecną chwile nie, jednak pomyślę o tym i może uda się coś wykombinować.

Obecnie jest trend na pozycjonowanie "forami internetowymi" i niestety generuje to wzmożoną ilość "spamu" i nawet nie mam na myśli tutaj spambotów bo często to zwykli ludzie wchodzą i dodają wpisy reklamowe z linkami do swoich stron.
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2016-10-08, 11:22   
  


Daisy7, ew na Pw podeślij dane do konta testowego ob powiem szczerze że sprawdzam różne konfiguracje linków i na moim forum testowym na wxv.pl linki działają ok.
 
     
Daisy7 

Wpisz dowolną liczbę: 7
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 94
Wysłany: 2016-10-08, 12:40   
  


Wstawiam poprzez podstawowy kod url w bbcode, czyli:
Kod:
[url=LINK]TEST[/url]
Przykład: [url=http://www.pokemoncrystal.wxv.pl/]moje forum[/url]

I właśnie tak nie działa :c Tutaj na ees.pl również.
Zaraz podeślę Ci dane to testowego konta.

@Mich@ł napisał/a:
Daisy7 napisał/a:
zy nie dałoby się zrobić tak, by administracja forum mogła sobie sama wybrać, czy chce, by na ich stronie owa opcja była włączona lub nie?


Niestety na obecną chwile nie, jednak pomyślę o tym i może uda się coś wykombinować.

Nom, byłabym bardzo wdzięczna, bo jeśli się nie będzie dało, to dosyć kiepsko dla mojego forum.
 
     
Daisy7 

Wpisz dowolną liczbę: 7
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 94
Wysłany: 2016-10-08, 12:51   
  


Sorry za double posta, ale właśnie zauważyłam coś. Mianowicie komenda "url" już działa, ale tak nie w 100%. To znaczy: jak wyśle się posta, to jest okey i odnośnik działa, ale jak się pisze posta i wybiera opcję podglądu, wtedy w podglądzie odnośnik nie działa.
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2016-10-08, 13:27   
  


Daisy7, w podglądzie widzę że linki się "wyłączyły". W najbliższym czasie zostanie to poprawione.
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2016-10-08, 14:04   
  


bbcode w podglądzie poprawione.
 
     
Daisy7 

Wpisz dowolną liczbę: 7
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 94
Wysłany: 2016-11-02, 16:48   
  


@Mich@ł napisał/a:
Daisy7 napisał/a:
Czy nie dałoby się zrobić tak, by administracja forum mogła sobie sama wybrać, czy chce, by na ich stronie owa opcja była włączona lub nie?

Niestety na obecną chwile nie, jednak pomyślę o tym i może uda się coś wykombinować.

I co z tym? Tak jak myślałam, robi się małe zamieszanie na moim forum, kiedy przychodzi ktoś nowy i czyta sobie przykładowo regulamin, gdzie roi się od odnośników, a on ich nie widzi i od razu "o co chodzi", "co się dzieje". Naprawdę baaaaardzo nam zależy na możliwości wyłączenia tego ustawienia :C
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2016-11-03, 00:05   
  


Daisy7, ale przecież jak się zarejestruje to odnośniki widzi, a regulamin jak by nie patrzeć dotyczy osób zarejestrowanych a nie gości :>

Obecnie nie mam pomysłu jak to rozwiązać.
 
     
Daisy7 

Wpisz dowolną liczbę: 7
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 94
Wysłany: 2016-11-03, 18:13   
  


Cytat:
Daisy7, ale przecież jak się zarejestruje to odnośniki widzi, a regulamin jak by nie patrzeć dotyczy osób zarejestrowanych a nie gości :>

No tak, ale dużo osób ogarnia sobie forum, zanim się zarejestruje. Moje forum to PBF, gdzie obowiązuje pewna mechanika gry. Gość często decyduje się na grę na forum właśnie w zależności od tego czy owa mechanika mu podpasuje czy niezbyt i wybierze konkurencję. No i przegląda sobie różne wątki i posty, ale jako niezarejestrowany, bo nie wie jeszcze, czy zechce u nas grać, więc po co miałby robić niepotrzebnie konto? Ostatnio sytuacja była taka, że przyszło na moje forum parę wstępnych graczy z innego fora, które niestety zostało zamknięte. Wiadomo, zaczęli czytać co i jak, a tu nagle "ej, ale ja nie widzę tych odnośników". I kiepsko :v
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2016-11-03, 18:35   
  


Daisy7, no to moze daj odnośniki bez bbcode czyli w postaci adresu http:// do podstrony.

bo jak rozumiem obecnie są w formacie:
Kod:
[URL=http://adres.pl]opis linku[/URL]
 
     
Daisy7 

Wpisz dowolną liczbę: 7
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 94
Wysłany: 2016-11-04, 14:49   
  


Tak, dokładnie.
Ale to będzie brzydko wyglądać ;-; Zwłaszcza jak jest sporo odnośników. No i nie da się ukryć, że wygoda też mniejsza.
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2016-11-04, 18:01   
  


Daisy7, ale na obecną chwile jedyne rozwiązanie... ;)

Tak jak pisałem obecnie nie mam pomysłu jak to rozwiązać, a więc większego pola manewru nie ma.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 8

Reklama

Baza przepisów kulinarnych
System reklamy Test