Forum Supportu Strona Główna Forum Supportu
czo.pl/wxv.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fatal error
Autor Wiadomość
betina


Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 151
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-11-09, 08:04   
  


moje też szlag trafił
 
     
Shilon

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 50
Wysłany: 2016-11-09, 08:35   
  


whatever napisał/a:
krucza chyba słusznie przewiduje najgorsze bo fora znowu nie działają.
To już kolejny dzień, dzisiaj też wszystko będzie się pojawiać na chwilę i znikać? Sporo już siedzę na wxv i chyba pierwszy raz mam styczność z takimi zabawami. Coś się zmieni czy faktycznie warto zacząć szukać wyjścia awaryjnego gdyby te przerwy miały występować częściej?



@up wczoraj też miałam na wszystkich forach wxv 'brak odpowiedzi od serwera' i bardzo powolne ładowanie stron. Sb jeszcze wolniej :(
 
     
betina


Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 151
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-11-09, 08:58   
  


u mnie komunikat: "Problemy techniczne (Could not connect to the database)."
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2016-11-09, 10:29   
  


Cytat:
krucza chyba słusznie przewiduje najgorsze bo fora znowu nie działają.
To już kolejny dzień, dzisiaj też wszystko będzie się pojawiać na chwilę i znikać? Sporo już siedzę na wxv i chyba pierwszy raz mam styczność z takimi zabawami. Coś się zmieni czy faktycznie warto zacząć szukać wyjścia awaryjnego gdyby te przerwy miały występować częściej?

whatever, specjalnie dla ciebie "zawiesiłem" serwer... A co tam zrobię Ci na złość...

A tak poważnie to jak widzicie są to wypadki losowe... W niedzielę wieczorem zostały sprawdzone dyski twarde i dodatkowo wprowadzone optymalizację do usług i wydawało się że będzie ok. Przez poniedziałek i wtorek serwer działał stabilnie ale jak widać coś mu jeszcze dolega i będziemy szukać przyczyny dalej...


Jesteśmy na rynku od przeszło 8 lat i jakoś nadal hosting funkcjonuje... Jeżeli będą plany jego likwidacji to na pewno zostaniecie o tym poinformowani, a więc komentarze o jakiejś "utracie" forów prosiłbym o pozostawienie dla siebie...

betina napisał/a:
u mnie komunikat: "Problemy techniczne (Could not connect to the database)."

Komunikat był po restarcie serwera i oznacza problem z połączeniem do bazy danych. W tym czasie ładował się serwer MySQL (trwa to około 10-15 min).
 
     
betina


Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 151
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-11-09, 11:03   
  


działa - dzięki Michał (i się ne nerwuj tylko potraktuj z przymrużeniem oka wpisy jak powyżej ;) )
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2016-11-09, 11:18   
  


betina, to nie nerwy, a lekkie poirytowanie bo narzekać zawsze łatwo ;)

Dzisiaj zrobimy jeszcze pewien myk z czyszczeniem nieaktywnych forów i ogólnym odciążeniem serwera.
 
     
Daisy7 

Wpisz dowolną liczbę: 7
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 94
Wysłany: 2016-11-09, 18:14   
  


Zgłaszam, że znów poumierały fora (tj. nie ładują się).

I chciałabym zapytać, ile tak mniej więcej te awarie mogą potrwać? Wiem, że nie robicie ich specjalnie i staracie się je jak najszybciej naprawiać, ale mimo wszystko fajnie byłoby wiedzieć, kiedy, szacując, będzie już wszystko cacy i znajdziecie rozwiązanie problemu. Bo "czucie na karku oddechu" niezadowolonych i poirytowanych userów, którzy dopytują, kiedy w końcu będą mogli normalnie korzystać z forum, nie jest przyjemne. Tym bardziej, gdy nie możesz przekazać im nic bardziej konkretniejsze od "nie mogę nic na to poradzić, administracja wxv cały czas się tym zajmuje, nie wiem, kiedy będzie ok". Proszę ich o cierpliwość, ale na dłuższą metę nie mogę się tym zasłaniać xD
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2016-11-09, 18:25   
  


Daisy7 napisał/a:
I chciałabym zapytać, ile tak mniej więcej te awarie mogą potrwać?

Mniej więcej nie wiem.

Ciągle szukamy przyczyny problemu, a niestety proste to nie jest bo serwer jak widać działa jak mu się podoba. W poniedziałek i wtorek działał poprawnie i już się wydawało że będzie ok, no ale jak widać nadal coś mu dolega.
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2016-11-09, 18:29   
  


W ciągu kilku najbliższych minut powinno wszystko ożyć. Obecnie ładuje się MySQL po restarcie.


Daisy7 napisał/a:
Bo "czucie na karku oddechu" niezadowolonych i poirytowanych userów

Uwierz mi ze moje poirytowanie jest większe... szczególnie że ja oprócz czasu tracę na tym również pieniądze.
 
     
Dariiczka 

Wpisz dowolną liczbę: 1
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 34
Wysłany: 2016-11-10, 08:39   
  


Dzień dobry!
Zgłaszam kolejną awarię :roll:
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2016-11-10, 09:18   
  


Dariiczka, nie taki dobry...

Serwer już się uruchamia ponownie.
 
     
Daisy7 

Wpisz dowolną liczbę: 7
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 94
Wysłany: 2016-11-10, 14:03   
  


Cytat:
Problemy techniczne (Could not connect to the database).


Czy do końca tego tygodnia awarie ustąpią? Bo jeśli nie to obawiam się, że czas pomyśleć o przenosinach, co naprawdę mi się nie uśmiecha :<
 
     
Yenna

Wpisz dowolną liczbę: 9
Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 15
Wysłany: 2016-11-10, 14:28   
  


Ja mam natomiast pytanie czy fora, które nie działają w tej chwili przez awarię, a mają opłacone wyłączone reklamy, dostaną przedłużenie tego czasu ze względu na straty? :) Bo jednak to jest liczone co do sekundy, a jednak w tych sekundach straconych nie korzystamy z forum, więc i nawet dziwne, że płacimy za reklamy, których nawet blokować nie musimy, bo ich nie ma, gdyż serwer padł.
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2016-11-10, 14:38   
  


Yenna, tak fora te dostaną dodatkowy czas ;)

I mogę od razu powiedzieć że nie będę liczył tego czasu "co do sekundy" a po prostu wyłączenie reklam zostanie przedłużone o X dni.

Daisy7, klika postów wyżej masz odpowiedź. Nie obraź się ale zadając codziennie to samo pytanie nie uzyskasz innej odpowiedzi... Jeżeli będę wiedział coś konkretnego to na pewno o tym napisze.

Obecnie planowane jest przeprowadzenie testów maszyny co będzie skutkowało przerwą w dostępie do forum przez około 6-9 godzin (tyle mniej więcej trwa test).

I zobaczymy czy wykaże jakieś błędy.
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2016-11-10, 14:40   
  


Obecnie serwer się resetuje. W przeciągu 20 min powinno wszystko wstać.

Aha, jeżeli do początku przyszłego tygodnia nie uda się znaleźć rozwiązania problemu to po prostu zrobimy przeniesienie forów na nową maszynę. Wstępnie m.in. po to robione są czyszczenia hostingów.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 8

Reklama

Baza przepisów kulinarnych
System reklamy Test