Forum Supportu Strona Główna Forum Supportu
czo.pl/wxv.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fatal error
Autor Wiadomość
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2016-11-10, 14:57   
  


Za około 30 min zostanie uruchomione sprawdzanie serwera.

Przewidziany czas niedostępności forów to tak jak wspomniałem od 6-9 godzin.
 
     
Yenna

Wpisz dowolną liczbę: 9
Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 15
Wysłany: 2016-11-10, 15:39   
  


To jest od 15:30 w górę, tak?
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2016-11-10, 15:41   
  


Yenna, mniej więcej tak. Chwile temu administrator zaczął działać w tym kierunku i zobaczymy co z tego wyjdzie.
 
     
Lisseth

Wpisz dowolną liczbę: 13
Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 4
Wysłany: 2016-11-10, 16:47   
  


Mich@ł napisał/a:
Za około 30 min zostanie uruchomione sprawdzanie serwera.

Przewidziany czas niedostępności forów to tak jak wspomniałem od 6-9 godzin.


Nie za długo? Dużo razy fora będą jeszcze padać? Od niedzieli co i rusz wszystko leży, powoli zaczynam mieć tego dość. Rozumiem, awarie się zdarzają, ale TAKIE? Mija już 5 dzień, na dodatek mam wrażenie, iż z dnia na dzień jest coraz gorzej. Troszeczkę długo, nie sądzisz? .^.
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2016-11-10, 17:04   
  


Lisseth napisał/a:
Nie za długo? Dużo razy fora będą jeszcze padać?

Ma być "głupie pytanie.. głupia odpowiedź"?

Tyle mniej więcej trwa test w trybie rescue...

Lisseth, jeżeli masz odpowiednie kompetencje to bardzo chętnie zatrudnię Cię w celu znalezienia i wyeliminowania usterki... Oczywiście odpłatnie ;)

Bardzo łatwo się narzeka ale uwierz mi że jeżeli problem byłby do rozwiązania w 2 godziny to bym to bardzo chętnie zrobił.

Lisseth napisał/a:
Mija już 5 dzień.

Oczywiście liczysz to z poniedziałkiem i wtorkiem gdzie serwer działał bez większych problemów?
 
     
Shilon

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 50
Wysłany: 2016-11-10, 17:28   
  


Omg, weźcie głęboki wdech i wydech, poważnie. :o
I nie, mi np w pon i wtorek też wywalało co chwile forum, zjadało troche postow, ale mniej niż w niedzielę czy wczoraj. No ale, dziewczyny, widzicie że serwer się psuje, trzeba zapisywać posty do napisania i czekać. Admini nie podłączą się do serweru jako nowe źródło działania. Złapać dobrą książkę, serial nadrobić, pouczyć się, z kotem albo psem posiedzieć, to tylko fora, jeden tydzień urlopu nawet dobrze zrobi. Dopóki nie giną dane, posty i konta nie ma tragedii.
 
     
Lisseth

Wpisz dowolną liczbę: 13
Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 4
Wysłany: 2016-11-10, 17:36   
  


Ponoć nie ma głupich pytań, jest tylko głupia odpowiedź, zaś moje pytanie wydaje mi się jak najbardziej na miejscu i na temat. ; )
Z olbrzymią chęcią, gdybym tylko mogła - spróbowałabym, mam wrażenie, iż poradziłabym sobie lepiej od Was. c:
Nie posiadacie jakichś serwerów awaryjnych, które by to wszystko podtrzymywały? Nie narzekałabym, gdyby wszystkie fora nie padały kilka razy dziennie na x godzin. Macie awarię? Spoko. Wyłączcie wszystko i szukajcie powodu, nawet na cały dzień jeśli trzeba. Zróbcie to raz a porządnie. Jednakże w tym przypadku co chwilę restartujecie serwery, pomaga to tylko na kilka/kilkanaście godzin - później problem powraca - albo usuwacie nieczynne fora - również wszystko zamykacie. Nie można tego zrobić w prostszy sposób? Przykładowo: forum nie odwiedzane przez 3 miesiące zostaje automatycznie usunięte. Po problemie.
W poniedziałek z tego co pamiętam wszystko padło 2 razy. Na krótkie chwile, fakt, aczkolwiek to wystarczy. We wtorek... tu szczerze nie pamiętam, lecz również wydaję mi się, iż pojawiały się przerwy.
Teraz wxv i czo nie działają znów przez cały dzień. Czy jest jakaś gwarancja, że to będzie ostatni raz? Zapewne nie, mam rację?


Shilon czasami nawet kilka dni wystarczy, aby wszystko szlag trafił, a ludzie się zniechęcili. Dotyczy to zwłaszcza świeżo otwartych for, które dopiero się rozwijają. Pytanie tylko jak, skoro, heheszki, nic nie działa.
 
     
SecretLady

Wpisz dowolną liczbę: 6
Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 6
Wysłany: 2016-11-10, 17:50   
  


Miałam się tu nie odzywać, ale się nie da, kiedy ciśnienie skacze jak czytam co piszesz Lisseth, zwłaszcza fragment o tym, że poradziłabyś sobie lepiej. Mądry człowiek jest, jak nigdy nie miał z tym do czynienia i myśli, że pewnie sprawa jest prosta do rozwiązania, kiedy ma się kwalifikacje, co nie? Jak się psuje, to zadziała jak naprawią, prawda?
Sama mam świeżo otwarte forum i jakoś nie ma problemu z tym, żeby ludzie się zniechęcili, bo doskonale wiedzą, że to nie jest zależne od administracji, tylko serwerów. Złośliwość rzeczy martwych, nic nowego. Zrobisz raz a porządnie, na drugi dzień znowu wszystko szlag trafi. i możesz się zastanawiać nad tym, co poszło nie tak, bo może jednak się coś pominęło. Mam wrażenie, że zapominasz, że nie tylko ludzie na PBF mają życie, ale osoby które mają na głowie buntownicze serwery też. Niemniej nie chcę tu robić afery. Jak Shilon napisała. Przeczytaj książkę, zajmij się zwierzakiem, albo nawet spędź czas z bliskimi, czas zleci, wrócisz i może już będzie ok, a może dalej będzie trwało poszukiwanie problemu. Napisane jest, że prace potrwają 6-9 godzin to uzbrój się w cierpliwość i nie wymagaj nie wiadomo czego, albo nie marudź potem, że czas pracy skrócony ale dalej się coś sypie. Prace potrwają kilka dni? Trudno, może za kilka dni wszystko wróci do normy i problem zniknie na długi czas? Wdech i wydech, trochę relaksu z dala od PC nikomu jeszcze nie zaszkodziło ;)
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2016-11-10, 17:58   
  


Lisseth napisał/a:
Ponoć nie ma głupich pytań, jest tylko głupia odpowiedź, zaś moje pytanie wydaje mi się jak najbardziej na miejscu i na temat. ; )
czasami jak widać są...

Lisseth napisał/a:
Z olbrzymią chęcią, gdybym tylko mogła - spróbowałabym, mam wrażenie, iż poradziłabym sobie lepiej od Was. c:
Zapraszam do kontaktu na PW, jeżeli jesteś w stanie zagwarantować mi rozwiązanie problemu w rozsądnym czasie.

Lisseth napisał/a:
Nie posiadacie jakichś serwerów awaryjnych, które by to wszystko podtrzymywały?

Nie, nie posiadamy. Utrzymywanie drugiej maszyny zastępczej generowało by zbyt duże koszty aby darmowe hostingi forów były rentowne.

Lisseth napisał/a:
Wyłączcie wszystko i szukajcie powodu, nawet na cały dzień jeśli trzeba.

Ale przecież właśnie to zrobiliśmy... A jakie było Twoje mądre pytanie?
Lisseth napisał/a:
Nie za długo?


Lisseth napisał/a:
albo usuwacie nieczynne fora - również wszystko zamykacie. Nie można tego zrobić w prostszy sposób? Przykładowo: forum nie odwiedzane przez 3 miesiące zostaje automatycznie usunięte. Po problemie.

Jak to zamykamy? Przecież dzisiaj w południe usuwałem nieaktywne fora i nie przypominam sobie aby cokolwiek zamykał... Wszystko odbywało się w tle gdy pozostałe fora działały.

Lisseth napisał/a:
W poniedziałek z tego co pamiętam wszystko padło 2 razy. Na krótkie chwile, fakt, aczkolwiek to wystarczy. We wtorek... tu szczerze nie pamiętam, lecz również wydaję mi się, iż pojawiały się przerwy.
W poniedziałek oraz wtorek nie wykonywałem restartu serwera, możliwe były jedynie że przerwy był spowodowane przycięciem limitów m.in. mysql (limity przycięte z uwagi na podejrzenia przeciążeń serwera przez większy ruch).

Prawie każdy reboot serwera niósł za sobą sprawdzanie logów przez administratora i szukanie przyczyny. Tak jak pisałem wcześniej, wydawało się że wszystko jest opanowane bo nie było "zawieszania się maszyny" w poniedziałek i wtorek ale jak było widać w środę znowu serwer się zawiesił i dlatego szukamy przyczyn dalej.



Nie planuje obecnie wdawać się w dyskusję a więc kolejne moje posty w tym temacie będą czysto informacyjne.


Tymczasem miłego wieczoru życzę i polecam słowa Shilon:
Shilon napisał/a:
Omg, weźcie głęboki wdech i wydech, poważnie. :o
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2016-11-10, 18:24   
  


Test rescue właśnie się zakończył. Trwało to krócej niż przewidywaliśmy.

Tylko niestety albo "stety"nie znalazło żadnych większych problemów sprzętowych.

Obecnie został zaktualizowany kernel linuxa i zobaczymy jakie będą tego efekty.

Tak jak wspominałem, jeżeli do początku przyszłego tygodnia nie uda opanować się sytuacji to po prostu zmienimy serwer na nowy, wtedy przerwa będzie wynosić około dobę (przeniesienie danych 80GB baz danych oraz zmiana propagacji domeny).
 
     
LidiaK 

Wpisz dowolną liczbę: 6
Dołączyła: 10 Lis 2016
Posty: 4
Wysłany: 2016-11-10, 19:44   
  


Witam, ponownie nie dziala forum :(
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2016-11-10, 20:25   
  


Niestety chyba najlepszym wyjściem będzie zmiana serwera. Dzisiaj/jutro zamówię nowy, natomiast przeprowadzkę zrobimy najprawdopodobniej w poniedziałek/wtorek z uwagi na obecny długi weekend.

Przez ten czas przy okazji aby było mniej do przenoszenia będzie kolejny etap czyszczenia hostingów.


Podsumowując... na początku przyszłego tygodnia powinno wszystko wrócić do normy.
 
     
Dariiczka 

Wpisz dowolną liczbę: 1
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 34
Wysłany: 2016-11-10, 20:59   
  


Jeszcze tak czysto technicznie. Znajomy śledzi na bieżąco sytuację i pyta, czy z interpreterem php wszystko jest w porządku?
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2016-11-10, 21:36   
  


Dariiczka, tak. Sam system nie pluje żadnymi błędami, które sugerowałyby zawieszanie.

Obecnie nowy serwer już jest. Czekam jeszcze na instalację systemu oraz zmianę danych licencji DA i jak dobrze pójdzie to może i w tym tyg wszystko zostanie przeniesione.
 
     
Yenna

Wpisz dowolną liczbę: 9
Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 15
Wysłany: 2016-11-10, 22:17   
  


Fora znowu nie działają.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 8

Reklama

Baza przepisów kulinarnych
System reklamy Test