Forum Supportu Strona Główna Forum Supportu
czo.pl/wxv.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak skopiować bazę danych forum
Autor Wiadomość
Dominik

Wpisz dowolną liczbę: 223
Dołączył: 23 Sie 2015
Posty: 3
Wysłany: 2015-08-23, 07:43   Jak skopiować bazę danych forum
  


Witam

Pomagam koledze w prowadzeniu forum. Za kilka miesięcy chcemy kupić własną domenę, hosting.

Czy dostaniemy kopię bazy forum z czo.pl?
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2015-08-23, 08:14   
  


Dominik, wykonanie kopi bazy danych jest usługą płatną i jej koszt wynosi 40 zł brutto. Kopie są wykonywane zwykle w godzinach nocnych i wysyłane w przeciągu 48h od zaksięgowania wpłaty.
 
     
Dominik

Wpisz dowolną liczbę: 223
Dołączył: 23 Sie 2015
Posty: 3
Wysłany: 2015-08-23, 09:30   
  


Mich@ł, dzięki za informacje. Wyczytałem to w FAQ, temat założyłem, ponieważ jakoś źle szukałem, trudno.

Skoro już temat jest, to zadam, pytanko.
Dostanę od Ciebie kopię bazy, wgram na swój hosting tą bazę, wgram też phpBB by Przemo, wersje z jego strony, bez dodatkowych modyfikacji, odpowiednio ustawie hasło do bazy danych, nazwę użytkownika bazy danych, czyli podmienię bazy danych, z tej co się zainstaluje z Przemo, na tą od Ciebie.
Czy to wystarczy, żeby wszystko grało? Czy będę musiał coś dodatkowo zmieniać? Czy kopia od Ciebie ma takie same nazwy tabel, itp, czy są jakieś usunięte?
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2015-08-23, 11:52   
  


Ogólnie struktura tabel jest w dużym stopniu oryginalna z phpBB by Przemo więc samo forum powinno bez problemu "wystartować" na czystym skrypcie. Z tego co pamiętam dodatkowe modyfikacje nie ingerowały znacząco w bazę danych.

Wykonywałem już kilka zrzutów baz danych i większych problemów nie było.

Jedyną różnicą w bazach danych jest kodowanie. Obecnie najnowsza wersja phpBB by Przemo wykorzystuje kodowanie latin2, zaś u nas pozostało kodowanie latin1 jednak istnieje możliwość przełączenia w phpBB by Przemo kodowania na latin1 więc nie jest to jakiś wielki problem.

Należy jedynie pamiętać że wgrywanie bazy danych to nie jest "kopiuj wklej". Z doświadczenia wiem, że czasami potrzebna jest konwersja znaków, ponieważ dużo zależy od rodzaju kodowania baz danych na serwerze oraz samej wersji MySQL. Osobiście osobą bez chociaż podstawowej wiedzy na temat baz danych nie polecam takiej zabawy. Oczywiście są szanse że nie będzie problemu, jednak gdy problem się pojawi dopiero zaczyna się zabawa i płacz ;)
 
     
Dominik

Wpisz dowolną liczbę: 223
Dołączył: 23 Sie 2015
Posty: 3
Wysłany: 2015-08-23, 12:30   
  


Podstawową wiedzę to mam na temat baz danych, dam radę, ale to za jakiś czas będziemy działać.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0.33 sekundy. Zapytań do SQL: 8

Reklama

Baza przepisów kulinarnych
System reklamy Test