Forum Supportu Strona Główna Forum Supportu
czo.pl/wxv.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozszerzanie forum
Autor Wiadomość
maleficent

Wpisz dowolną liczbę: 7
Dołączył: 24 Lut 2012
Posty: 9
Wysłany: 2018-05-15, 10:52   Rozszerzanie forum
  


Przekazuję wiadomość, bo koleżanka nie może się zarejestrować ze względu na to, że nie wyświetla jej się nic w polu "uwierzytelnianie" (u mnie zresztą tak samo). U mnie akurat wszystko wygląda normalnie.

"Nie wiem co się stało, ale każde forum na wxv jest rozszerzone i wygląda tragicznie. Jeden z przykładów ->



Popytałam i wiem, że nie tylko u mnie tak jest. Wiem też, że u części osób to występuje, a u części nie. Problem ten występuje zarówno na firefoxie jak i Chrome. Jeśli to przez reklamę (której u siebie nie widzę) to można coś zrobić by nie rozszerzała forum?"
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2018-05-15, 11:31   
  


maleficent napisał/a:
bo koleżanka nie może się zarejestrować ze względu na to, że nie wyświetla jej się nic w polu "uwierzytelnianie" (u mnie zresztą tak samo).

Pokaż screena. Obecnie korzystamy z recaptcha2 więc nie powinno być żadnych problemów z uwierzytelnianiem.

maleficent napisał/a:
Popytałam i wiem, że nie tylko u mnie tak jest. Wiem też, że u części osób to występuje, a u części nie. Problem ten występuje zarówno na firefoxie jak i Chrome. Jeśli to przez reklamę (której u siebie nie widzę) to można coś zrobić by nie rozszerzała forum?"

Jaka mieliście szerokość forum?
 
     
maleficent

Wpisz dowolną liczbę: 7
Dołączył: 24 Lut 2012
Posty: 9
Wysłany: 2018-05-15, 11:50   
  



screen z rejestracji

a szerokość na tamtym forum to chyba 800, koleżanka twierdzi, że ma tak na wszystkich forach wxv, a to tylko przykład

m.in. na london-calling.wxv.pl, white-oak.wxv.pl tak samo rozciągnięte jest
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2018-05-15, 12:13   
  


Jeżeli chodzi o szerokość to na obecną chwilę będziemy testować nową sieć reklamową i teoretycznie jednostka miała być responsywna ale widzę że ma szerokość minimum 9xx px.

Jak się uda to postaram się ją zmniejszyć do 800px, a jak nie to niestety jeżeli sieć okaże się skuteczna to trzeba będzie dostosować szablony pod 1000px.
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2018-05-15, 12:15   
  


maleficent, aaaa już załapałem, chodzi oto forum ;)

Dzisiaj zostanie to poprawione.
 
     
maleficent

Wpisz dowolną liczbę: 7
Dołączył: 24 Lut 2012
Posty: 9
Wysłany: 2018-05-15, 12:48   
  


Tak, z rejestracją chodzi o to forum, dlatego piszę w nie swoim imieniu :)

A z szerokością faktycznie może być kwestia reklam ... aczkolwiek nie u wszystkich to się psuje, u mnie na przykład wygląda normalnie, więc nie do końca wiem w czym rzecz.
 
     
miss.

Wpisz dowolną liczbę: 3
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 2
Wysłany: 2018-05-15, 18:02   
  


Mich@ł napisał/a:
Jeżeli chodzi o szerokość to na obecną chwilę będziemy testować nową sieć reklamową i teoretycznie jednostka miała być responsywna ale widzę że ma szerokość minimum 9xx px.

Jak się uda to postaram się ją zmniejszyć do 800px, a jak nie to niestety jeżeli sieć okaże się skuteczna to trzeba będzie dostosować szablony pod 1000px.


Dobrze jakby się udało, bo jednak od iks lat było to 800px i było dobrze, a teraz wygląda to po prostu źle. I nawet nie chodzi o to, że na stronie głównej grafika nie jest taka jak być powinna, to można dopasować. Ale gdy już wejdzie się w jakiś temat tak szerokie posty są po prostu okropne. Zabrałeś nam możliwość wyłączenia reklam na forum (co my np. robiłyśmy od początku istnienia naszego forum), okej trudno. Myślę, że już wszyscy się z tym pogodzili Ale byłoby miło jakby przy okazji te reklamy nie rozwalały nam forum.
 
     
Mich@ł
Administrator

Wpisz dowolną liczbę: 1234567890
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3323
Wysłany: 2018-05-15, 18:45   
  


miss., tylko należy też brać poprawkę na to, że hosting był zakładany 10 lat temu i przez te 10 lat trochę zmieniły się standardy reklam. Gdy startowaliśmy standardem był format 750x200px i same monitory czy też matryce laptopów posiadały niższe rozdzielczości.

Obecnie standardem już są ekrany fullHD i większe, co za tym idzie i standard jednostek reklamowych również się zmienił. Obecnie można przyjąć że standardem są reklamy o szerokości 970px.

Tak jak wspominałem, obecnie są to testy. Zobaczymy czy współpraca z testowaną siecią reklamową będzie miała sens ekonomiczny i jeżeli tak to będziemy myśleć nad ew korekcją jednostek reklamowych. Ale ogólnie może być z tym ciężko, no ale nie jest to jeszcze przesądzone więc proszę o cierpliwość. Myślę że w przeciągu tygodnia wszystko się wyjaśni.

miss. napisał/a:
Zabrałeś nam możliwość wyłączenia reklam na forum (co my np. robiłyśmy od początku istnienia naszego forum), okej trudno.
... i zmniejszyłem ilość jednostek reklamowych do 1 szt... ;) Tak jak kiedyś pisałem wyłączenie skarbonki było planowane na kilka miesięcy w formie testu i niestety moim zdaniem nie jest to opłacalne. Dodatkowo firma obsługująca płatności SMS zaprzestała już świadczenia takich usług więc konieczne by było szukanie nowego operatora płatności.

miss. napisał/a:
Ale gdy już wejdzie się w jakiś temat tak szerokie posty są po prostu okropne.

Kwestia gustu. Przeglądałem Twoje forum i posty wyświetlają się "normalnie" jak na każdym innym forum. Myślę że niecałe 200px to nie jest aż taka wielka zmiana.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 8

Reklama

Baza przepisów kulinarnych
System reklamy Test